x
SMLOUVY,
FAKTURACE
Smlouvy, fakturace495 279 175
DISPEČINK NON-STOP
Hlášení havárií, poruch
Hlášení havárií, poruch495 262 663

Tiskové prohlášení společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

20.05.2020

Akciová společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové se důrazně ohrazuje proti zavádějícím tvrzením, uvedeným v petici „Hradečtí proti zpětnému zdražení tepla od THHK za 2019 – chceme férové hospodaření s teplem“. Tato tvrzení poškozují dobré jméno společnosti a vytvářejí klamný dojem, že společnost svým fungováním poškozuje hradecké odběratele tepla.

Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s., rozeslalo na přelomu února a března letošního roku svým odběratelům vyúčtování dodávek tepla a teplé vody za rok 2019. S ohledem na mimořádné teplý průběh již několikáté zimní sezóny po sobě se společnost letos rozhodla vůbec poprvé v historii uplatnit v souladu s obchodními podmínkami institut tak zvané výsledné ceny, když v předchozích letech rozdíl v hospodaření s teplem pokrývala z finančních rezerv. V praxi účtování plateb za dodávky tepla a teplé vody společností Tepelné hospodářství Hradec Králové je přitom kalkulováno s cenou předběžnou, kterou společnost stanoví na začátku účetního období dle očekávání, a cenou výslednou, kterou po konci zúčtovacího období může v odůvodněných případech uplatnit. V tomto případě znamenalo uplatnění výsledné ceny zdražení oproti předběžné ceně ve výši přibližně 8 %.

Reakcí na vyúčtování za rok 2019 byla aktivita konkrétního společenství vlastníků jednotek, které je koncovým odběratelem tepla, jež vyústila v měsíci březnu medializací provedeného způsobu vyúčtování a následně v měsíci dubnu zveřejněním petice „Hradečtí proti zpětnému zdražení tepla od THHK za 2019 – chceme férové hospodaření s teplem“. V obou případech je celá věc líčena se značnou mírou zkreslení, s užitím hrubého zobecnění uváděných informací, a především s mnoha zavádějícími i přímo nepravdivými údaji. Zejména se společnost ohrazuje proti uváděným tvrzením, že Hradečtí odebírají teplo dráž, než obyvatelé Pardubic a Chrudimi.

„Jsem přesvědčen, že naše společnost nepochybila ve způsobu vyúčtování dodávek za rok 2019. Věřím, že Eenergetický regulační úřad, jemuž stěžovatelé zaslali stížnost na náš postup, potvrdí jeho bezchybnost. Ostatně úřad se v tom smyslu vyjádřil již dříve. Uznávám však, že způsob, jakým jsme vyúčtování komunikovali našim zákazníkům rozhodně bezchybný nebyl a omlouvám se za to. Přijmeme taková opatření, aby se tato situace do budoucna neopakovala,“ řekl předseda představenstva společnosti Ing. Jiří Seidler, Ph.D.

Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, jejímž stoprocentním vlastníkem je město Hradec Králové, zajišťuje kromě samotného prodeje tepla a teplé vody především investice do rozvodné sítě na území města a její údržbu. Aktuálně společnost připravuje investici ve výši 16 milionů korun do zařízení umožňujících dálkové odečty tepla. Z dosaženého zisku dále odvádí městu dividendu a nad její rámec navíc podporuje kulturu, sport a sociální služby v Hradci Králové. Společnost dlouhodobě pracuje na snižování energetické náročnosti budov v Hradci Králové, v minulosti proto přišla s unikátním projektem termovizního snímkování města, které pomohlo odhalit tepelné úniky v řadě objektů a jejich eliminací dosáhnout značných úspor. Začátkem letošního roku pak připravila projekt asistence svým odběratelům v oblasti zjištění tepelných úniků z budov a realizace opatření směřujícím k úsporám v této oblasti. Projekt je určen pro všechny odběratele Tepelného hospodářství Hradec Králové, a.s., kteří se v případě zájmu o tuto službu mohou přihlásit telefonicky na čísle 495 262 663 nebo na e-mailu info@thhk.cz.

Tiskové prohlášení společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

Obchodní jméno společnosti: Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.
Sídlo: Na Brně 362, 500 06  Hradec Králové
IČO: 25282174
DIČ: CZ25282174
Společnost zapsána v obchodním rejstříku od 16.1.1998, vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl B, vložka 1765
www.hradecsobe.czwww.magnalink.cz/www.hradeckralove.orgwww.adtt.cz/
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.