x
SMLOUVY,
FAKTURACE
Smlouvy, fakturace495 279 175
DISPEČINK NON-STOP
Hlášení havárií, poruch
Hlášení havárií, poruch495 262 663

TEPELNÉ HOSPODÁŘSTVÍ HRADEC KRÁLOVÉ V KONTROLE ERÚ OBSTÁLO

15.09.2021

Akciová společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK), stoprocentně vlastněná městem, která na území krajské metropole zajišťuje zásobování teplem a teplou vodou, má za sebou rok trvající kontrolu Energetického regulačního úřadu (ERÚ).

ERÚ, který je státním úřadem pro regulaci v energetice zřízeným zákonem, zahájil kontrolu v THHK na základě aktivity nespokojených odběratelů tepla a teplé vody z Hradce Králové. Ti v petici, šířené na jaře roku 2020, a následném podání k ERÚ vyjadřovali svá podezření, že THHK v cenách neoprávněně uplatňuje vybrané nákladové položky. „Energetickému regulačnímu úřadu jsme postupně předali více než 2000 stran dokumentů, čímž jsme bezezbytku naplnili svou povinnost. Závěrem kontrolorů je, že jsme se nedopustili žádného pochybení stran neoprávněného uplatňování nákladů do cen tepla. Kontrola byla velmi podrobná, ale korektní,“ říká předseda představenstva THHK Jiří Seidler.

Jediná výtka, kterou THHK od ERÚ obdrželo, se týká účtování oprav rozvodné soustavy na území města. „Je to možná marginální účetní věc, ale budeme o tom s ERÚ ještě diskutovat. Způsob, kterým k účtování oprav přistupujeme a zejména skutečnost, že řadu nákladů spojených s dodávkami tepla do kalkulace ceny vůbec nepromítáme, totiž v praxi znamená, že můžeme Hradečákům dodávat teplo a teplo vodu za republikově téměř nejnižší cenu,“ uzavírá Jiří Seidler. Cena za gigajoul dodávaného tepla v Hradci Králové v letošním roce činí podle typu připojení 506,77 Kč, resp. 563,07 Kč vč. DPH, zatímco republikový průměr se pohybuje kolem 600 Kč a z krajských měst je teplo levnější pouze v Plzni.

TEPELNÉ HOSPODÁŘSTVÍ HRADEC KRÁLOVÉ V KONTROLE ERÚ OBSTÁLO

Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.

Obchodní jméno společnosti: Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s.
Sídlo: Na Brně 362, 500 06  Hradec Králové
IČO: 25282174
DIČ: CZ25282174
Společnost zapsána v obchodním rejstříku od 16.1.1998, vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl B, vložka 1765
www.hradecsobe.czwww.magnalink.cz/www.hradeckralove.orgwww.adtt.cz/
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.