Kvůli zkoušce nepoteče teplá voda

Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK) oznamuje svým zákazníkům, že v úterý 7. června bude v Hradci Králové přerušena dodávka teplé vody. Důvodem je provedení komplexní tlakové zkoušky horkovodních (primárních) rozvodů v celé soustavě zásobování teplem Elektrárny Opatovice.

Úkolem tlakové zkoušky je prověřit stav a zajistit spolehlivost primárních tepelných sítí během příští topné sezóny. Vlastní tlaková zkouška bude zahájena v 8.30 hodin, a předcházet jí bude už od šesti hodin postupné uzavírání jednotlivých předávacích stanic, aby byly všechny do zahájení zkoušky odpojeny od soustavy.

“Po celou dobu zkoušky i po ní budou v pohotovosti všichni naši technici a servisní pracovníci. V případě naléhavé potřeby posílí i dispečink, kde budou občanům Hradce Králové k dispozici tři telefonní čísla pro případné dotazy. Půjde o čísla 495 262 663, 495 279 165 a 731 439 649,” uvedl provozní náměstek Tepelného hospodářství Hradec Králové Pavel Horák. Dodal, že pokud nebude zjištěna žádná závada, mělo by k postupné obnově dodávek teplé vody dojít od 18 hodin. (ph)
Datum: 23.5.2016
Odstávky