Ve středu 18. září 2013 od 9 hodin se v areálu TJ Sokol Hradec Králové uskuteční závody královéhradeckých základních škol v netradičních atletických disciplínách. Hlavním pořadatelem je oddíl atletiky TJ Sokol Hradec Králové, který akci pořádá s podporou městské společnosti Tepelného hospodářství Hradec Králové.


“Atletika rozvíjí celou osobnost člověka a kultivuje ho. Proto jsme se rozhodli podpořit tuto akci, která by měla dětem od útlého věku přiblížit sportovní dovednosti a atletické závody,“ komentoval zapojení společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové její ředitel Jiří Seidler.

Atletiku přiblíží zábavným způsobem


Pro děti je připravena čtveřice disciplín: Překážková dráha, skok do dálky z můstku a hod vortexem na vzdálenost a na cíl. Skok z můstku i hod vortexem se používají jako průprava při tréninku atletických disciplín. Můstek umožní dětem delší skoky a větší zážitek. Sportovní doplněk vortex podporuje technické provedení hodu na úkor hrubé síly.


Závod poskytne dětem šanci vyzkoušet si jiné a zábavnější možnosti atletického soutěžení. V klasických disciplínách určují výkon základní parametry jako rychlost, síla nebo vytrvalost a děti jsou si již vědomi své úrovně mezi vrstevníky. Netradiční disciplíny dají více vyniknout obratnosti či šikovnosti a dají možnost přilákat ke sportu a aktivnímu životnímu stylu větší množství dětí.


Na první tři nejlepší žáky v každé disciplíně čekají zajímavé věcné odměny a nejlepší základní školu pohár. Pro účastníky a diváky je též připravena prezentace profesionálního atletického náčiní a další překvapení od partnera akce Tepelného hospodářství Hradec Králové.
Datum: 6.9.2013
Odstávky