13.listopadu 2009 - Ceny Tepla budou muset zvýšit i v Hradci Králové


Hradec Králové - Zákazníci Tepelného hospodářství Hradec Králové (THHK) se budou od ledna 2010 řídit podle nových tarifních ceníků.
Společnost musí reagovat na oznámení generálního dodavatele tepla elektrárny  Opatovice, která se v těchto dnech rozhodla o navýšení své ceny o téměř 8 procent.
O konečném navýšení ceny pro obyvatele Hradce Králové pak bude rozhodovat představenstvo Tepelného hospodářství v nejbližší době. „Chystané navýšení ceny o 8 procent nás popravdě překvapilo. Předpokládali jsme, že dojde k navýšení pouze o pět až šest procent,“ uvedl v reakci na oznámení elektrárny ředitel Tepleného hospodářství Jiří Seidler. „Nicméně chápeme argumentaci elektrárny s ohledem na nárůst nákladů, především cen uhlí,“ dodává ekonom Seidler. Královehradecká teplárna přesto patří i nadále svými cenami mezi desítku nejlevnějších energetických společností v rámci České republiky, které dodávají teplo a teplou vodu do desítek tisíc domácností a několika stovek institucí. Město vrátí občanům peníze zkvalitněním služeb a infrastruktury Město Hradec Králové však nechce v době ekonomické krize dále výrazně zatěžovat rozpočty seniorů a rodin. Proto se už dříve rozhodlo, že využije peněz z navýšení k investicím do zabezpečení celého systému dodávek tepelné energie a do modernizace infrastruktury, která za posledních dvacet let výrazně zastarala. „Jako prevenci před haváriemi například jako jedni z prvních v České republice spustíme unikátní projekt termosnímkování města, který nám pomůže včas odhalovat případné problémy s dodávkami,“ prozrazuje jeden z důležitých inovátorských projektů ředitel Tepelného hospodářství ing. Jiří Seidler.
Datum: 13.11.2009
Odstávky