Občané Pražského Předměstí a přilehlých částí Hradce Králové si mohou již od středy 1. června 2011 zjistit, zda a kde jim uniká teplo ze střešních plášťů budov. Na stránkách www.mmhk.cz a www.thhk.cz bude zveřejněná další část unikátní termomapy Hradce Králové, která byla pořízena primárně za účelem včasného předcházení havárií teplovodů a k odhalování tepelných úniků.


„Od zveřejnění prvních map jsme s občany řešili několik desítek dotazů ohledně stavební termiky na domech a majitelům některých objektů tak pomohli identifikovat místa úniků tepla. Tato služba je přidanou hodnotou projektu pro občany města, který primárně zjišťuje závady a diagnostikuje globální stav teplovodů,“ vysvětluje ředitel Tepelného hospodářství Hradec Králové (THHK) Jiří Seidler, podle kterého se jedná o  další přínos společnosti THHK  pro občany Hradce Králové.


 „Předchozí termomapu si prohlédlo přes 5000 lidí. Kromě odborné veřejnosti o ni projevují obrovský zájem také občané Hradce Králové. Snímky z druhé etapy mají ještě lepší kvalitu než předchozí snímkování, proto jsou na nich lépe rozeznatelné některé detaily,“ popisuje investiční náměstek ředitele Tepelného hospodářství Petr Juránek.
Datum: 31.5.2011
Odstávky